Tipy na výlety


Jižní Čechy a dovolená – to je ideální kombinaceIMG_3092

 

Památky

V malebném okolí se nachází mnoho historických památek, které stojí za to navštívit – majestátní hrad Rožmberk, památku UNESCO Český Krumlov, nedaleký klášter Vyšší Brod, klášter Zlatá Koruna nebo krajské město České Budějovice a romantický zámek Hluboká nad Vltavou. Poznávat krásy kraje rodu Rožmberků se můžete vydat nejen autem, ale i pěšky, na kole, nebo motorovým vláčkem.

Příroda

Šumavská krajina je typická svou sympaticky zvlněnou krajinou, hustými lesy i širokými pláněmi. V jižních Čechách jsou všechny turistické trasy velmi dobře značeny, a tak se můžete bez obav vydat třeba na Medvědí stezku, Schwanzenberský plavební kanál, okolo Lipna nebo pokořit některý z šumavských kopců – Třístoličník nebo Kleť, na které se nachází i hvězdárna. Poctít návštěvou můžete i nedaleké Novohradské hory s proslulým Terčiným údolím nebo malebnou tvrzí Žumberk.

Jestli Vás nelákají dlouhé výlety, zkuste vyrazit třeba jen do blízkého lesa  – nadýchat se čerstvého vzduchu, sbírat houby nebo borůvky. S velkou pravděpodobností potkáte srnku, zajíce nebo i lišku.

Sport

Okolí chalupy přímo vybízí k turistice a cykloturistice. Na své si rozhodně přijdou i milovníci in-line skatingu – na Lipně je cca 30 km cyklistické stezky vhodné i pro bruslaře. V létě rozhodně doporučujeme koupání na Lipně nebo návštěvu akvaparku s wellness v Lipně nad Vltavou. Oblíbeným cílem turistů na Lipně je originální Stezka korunami stromů. Můžete se také projet na parníku nebo si půjčit windsurfing, možností je spoustu. Mezi oblíbené sportovní aktivity patří sjezd řeky Vltavy na raftu či kanoi nebo rybaření. Našim hostům zařídíme zapůjčení raftu s 10% slevou.

Pokud nejste zrovna milovníky vodních sportů, využijte tenisový kurt, který se nachází cca 250m od chalupy, obdivujte okolní přírodu ze hřbetu koně nebo vyrazte na golfové hřiště k Českému Krumlovu.

Kultura

Jihočeské hrady a zámky hostí často hudební festivaly, na Rožmberku provází v noci Bílá paní, která Vám ukáže i místní mučírnu, v Českém Krumlově zase můžete navštívit proslulé divadlo s otáčivým hledištěm a až budete kulturně unaveni, osvěžte se tradičním jihočeským pivem v některé z mnoha hospůdek a restaurací, které se nachází v okolí -  v nich rozhodně ochutnejte i rybí speciality. Skvělou zvěřinu a vynikající gulášovou polévku si můžete dát v blízkém hotelu Studenec. Navštívit rozhodně doporučujeme také minipivovar ve Vyšším Brodě, kde ochutnejte vynikající pivo Jakub připravené podle tradičních receptur.

viagra prijs